YÖNETİM KURULU...
Arif YALILI
Yön.Krl. Başkanı

...
Hasan ÖLMEZ
Yön.Krl.Bşk.Yrd.
...
Hüseyin ALACAİN
Yön.Krl.Bşk.Yrd.
...
Seyit DİNDAR
Yön.Krl.Üyesi
...
Mehmet Ali GÖKDAL
Yön.Krl.Üyesi


TANITIM KLİBİMİZ
HAKKIMIZDATürkiye’ nin en büyük dalyancılık sistemiyle yürütülen su ürünleri kooperatifi olan S.S. Dalko Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi, 17.12.1971 yılında kurulmuş olup bu yıl 50 yılını kutlamaktadır.

Tamamen doğal dalyancılık sistemi ile balıkçılık yapılmakta olan kooperatifimiz 592 üyesiyle bölgemiz ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. İstihdam olarak şu an faal 71 işçisiyle faaliyet göstermekte olup tüm işçileri Türkiye Orman Topraksu Tarım ve Tarım Sanayii İşçileri Sendikası (Tarım-İş ) na kayıtlıdır.

En önemli ürünlerimiz Kefal balığı ve bundan elde edilen balık yumurtası, mavi, yengeç, çipura ve levrek ile birlikte diğer deniz balıklarının birkaçıdır.

2017 yılından bu yana yapılan atılımlarla tesisler tamamen modernize edilerek gerekli tüm izin ve belgeler alınmış ve tüm tesisler kademe kademe faaliyete geçirilmektedir. Önceliğimiz ülkemiz insanına ucuz ve kaliteli doğal balık ve deniz ürünleri yedirmek olup ihtiyaç fazlasını şu an için Mersin ve Antakya daki ihracatçı firmalar vasıtasıyla yurtdışına gönderip ülkemize döviz girdisi de sağlamaktayız.

Dalyan Mahallesi, Ortaca ilçesi , Köyceğiz ilçesi, Toparlar Mahallesi ile merkezi olan Çandır Mahallesin de bir satış yeri ve Dalyan Mahallesinde de bir Balık-Ekmek Restoranı bulunan kooperatifimiz günlük taze balık ve deniz ürünlerini bölge halkına sunmaktadır. Mavi yengeçleri hem pişmiş hem de paketlenmiş olarak sunmaktayız.

Ege ve Akdeniz kıyılarındaki tüm balıkçılık kooperatiflerine Bakanlık ve Genel Müdürlük tarafından örnek kooperatif olarak gösterilmek kooperatifimiz açısından ayrıca gurur vesilesi olmaktadır. Zaten amacımız yerimizde saymak değil daha ileriye modernize olarak kooperatifi götürmektir.

Kendi arıtma tesisini yaparak, tüm göl ve kanalların dip temizliklerini düzenli olarak yaparak ta Köyceğiz gölü ve Dalyan kanal ile lagünlerini gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmayı amaçlamaktadır.

1971 yılında bu kooperatifin kurulmasını vesile olan tüm kurucu üyelerimiz ile şu anki üyelerimize, emekli olmuş ya da halen fiili olarak çalışan personelimize ve bu günlere gelmemizi sağlayan tüm paydaşlarımız ile ülkemiz insanına Yönetim Kurulumuz adına Başkan olarak teşekkürlerimizi sunuyorum