Haberler


DALKO Dalaman Şubesi Açıldı

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) yeni şubesini Muğla'nın Dalaman ilçesinde açtı. Dalaman pazaryerindeki Balık Satış Yeri'nin açılışına Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, DALKO Başkanı Arif Yalılı, kooperatif üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Balık Satış Yeri'nin açılışı dualarla yapıldı.

Haberin detayları için görsele tıklayınız.


KAYNAKÇA : www.haber48.com.tr

Dalyan Kefali Dubai Sofralarında

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO)'da yetiştirilen kefalin son adresi ise ihracatçı firmalar aracılığıyla Dubai oldu. Dalyan Kanalında üretilen kefal, Ege bölgesi ve iç piyasaya satışının yanı sıra ihracatçı firmalar aracılıyla yurt dışında da alıcı buluyor.

Haberin detayları için görsele tıklayınız.


KAYNAKÇA : www.hürriyet.com.tr

S.S Dalko/Dalyan Su Ürünleri Kooperatifinden rekor üretim

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) balıkçılıkla ülke ve bölge ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Dalyan Kanalı’nda üretilen kefal iç piyasanın yanı sıra ihracatçı firmalar aracılığıyla özellikle Arap ülkelerine satılıyor. Balık yumurtası ise iç piyasada uygun fiyata alıcı buluyor. DALKO 500 tonu geçen üretimle son 50 yılın en iyi rakamına ulaştı.

Haberin detayları için görsele tıklayınız.


KAYNAKÇA : www.haberturk.com

Balıklar Arap ülkelerine, havyarlar İtalya ve ABD'ye

Muğla’nın Ortaca ilçesinin Dalyan Kanalı’nda yetiştirilen tonlarca kefalin büyük kısmı, Mısır ve Suriye’ye ihraç edilerek bölge ekonomisine katkı sağlanıyor. Kefalden elde edilen havyarlar ise İtalyan ve Amerikan mutfaklarına lezzet katıyor.Dünyaca ünlü İztuzu Plajı, 2 bin 500 yıllık kaya mezarları ve caretta caretta’larıyla ilgi çeken Ortaca’da, turizmin yanı sıra balıkçılık da ekonomiye önemli katkı sağlıyor

Haberin detayları için görsele tıklayınız.


KAYNAKÇA : www.hürriyet.com.tr

Altın yılımızı yaşıyoruz

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) Başkanı Arif Yalılı, göreve geldiği 2017 yılından bu yana kooperatifin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bir yıl içerisinde yaklaşık 2 milyon lira borç ödeyip 1 milyon lira da yatırım yapan DALKO Başkanı Arif Yalılı; “Bütün amacımız kooperatifi yaşatabilmek. Her ne kadar genel kurulda kurumun 3 yıla ihtiyacı var demiş olsam da 2 yılda bütün borçları temizlemek istiyorum” dedi.

Haberin detayları için görsele tıklayınız.


KAYNAKÇA : www.milliyet.com.tr

Köyceğiz Gölüne 100 Bin Sazan Yavrusu Bırakıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; su kaynaklarındaki nesli tehlike ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi amacıyla, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde üretilen 100 bin adet sazan balığı yavrusu Köyceğiz Gölü'ne bırakıldı. Törene Köyceğiz Kaymakamı Hasan Musab Okatan, Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcısı Okan Yatgın, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) Başkanı Arif Yalılı, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Haberin detayları için görsele tıklayınız.


KAYNAKÇA : www.haber48.com.tr

Dalyan Kanalında Su Altı Temizliği Yapıldı

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) tarafından Dalyan İztuzu Turizm Tanıtım Derneğinin desteğiyle düzenlenen etkinlikte, dalgıçlar temizlik yaptı. Etkinliğe, DALKO ve su altı sporları kulüplerinden dalgıçlar ile 7'si MuğlaEmniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliğinde görevli yaklaşık 30 dalgıç katıldı. Dalgıçlar tarafından su altından cam ve plastik şişe, halat, battaniye, lastik, masa, sandalye gibi çeşitli atıklar çıkarıldı. DALKO Başkanı Arif Yalılı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgenin eko sisteminin korunması ve gelecek nesillere güzel bir doğa bırakmak gerektiğini söyledi.

Haberin detayları için görsele tıklayınız.


KAYNAKÇA : www.haber48.com.tr